Laminat Parke Nedir?

Laminat parke; zemin döşemesine daha uygun olan 6, 7, 8, 10 ve 12mm kalınlığındaki HDF üzerine dekor kağıtlarının yapıştırılması ile üretilir. Yapıştırma işlemi ısı ve basınç kullanılarak gerçekleştirilir. Büyük tabakalar halinde üretilen levhalar istenilen boyutlarda kesilir, ekleme detayına göre ek yerleri açılır ve paketlenerek kullanıma sunulur. Bu parkelerin yüzeyleri, düzleme ya da cilalama gibi herhangi bir işlem gerektirmez. Laminatlar uygun fiyatlarının yanında uygulamalarının kolay ve hızlı olması nedeniyle günümüzde en yaygın kullanılan dekoratif zemin kaplamasıdır.


LAMİNAT PARKENİN TEMEL YAPISI

OVERLAY: Alfa selüloz esaslı; alüminyum oksit tanecikleri ve melamin reçinesi ile emprenye edilmiş film kağıt tabakasıdır. Alüminyum oksit tanecikleri sayesinde parke yüzeyi aşınma, çizilme ve ısıya karşı dayanıklılık kazanır. Melamin reçinesi sayesinde bu tanecikler film tabakasına tutunmaktadır. Ayrıca; presleme esnasında komple eriyen ve sertleşen melamin reçinesi sayesinde yüzeylerde oluşacak kir ve lekelerin tutunmasını azaltarak, kolay temizlenmesine yardımcı olur ve hijyen sağlar.

DESEN KAĞIDI: Ağaç, mermer veya taş kesitlerinin birebir fotoğraflarının ileri teknolojik yöntemlerle taranarak, özel kâğıtlara printlenmesiyle elde edilir. Ardından melamin reçinesi ile emprenye edilir. Neme karşı dayanıklı, çeşitli ağırlıklara sahip kâğıtlardır.

HDF: Yüksek yoğunlukta, kanserojen madde içermeyen (E1 ve E0 standardında), neme karşı dayanıklı lif levhadır.

BALANS KAĞIDI: Özellikle okaliptüs gibi stabilizasyonu yüksek ağaç türü liflerinden elde edilen kâğıtlardan üretilir. Melamin reçinesi ile emprenye edilmiş, rutubete karşı dayanıklı parke levhalarının stabilizasyonunu sağlayan alt film (koyu renkli) tabakasıdır.Vario Parke, varioclic, terraclic

Parke Çeşitlerimiz


YILDIZ ENTEGRE

  Varioclic
  Terraclic
  Exclusıve
  Premium medium
  Premium Plus
  Premium XL
  Standart
  Stilo
  Vista
  Naturel Sense
  Kids
  Aqua Special
Ürünleri İnceleDiğer Ürünler

  Süpürgelik
  Kapron
  Şilte


Süpürgelik Nedir?

Mimaride, bir süpürgelik genellikle bir iç duvarın en alt kısmını kaplayan ahşap veya vinil levhadır. Amacı, duvar yüzeyi ile zemin arasındaki derzi kapatmaktır. Duvarın yanındaki döşemenin düz olmayan kenarını kaplar; duvarı tekmelerden, aşınmadan ve mobilyalardan korur; ve dekoratif bir kalıplama görevi görebilir.

Süpürgeliklerin kullanılma sebebi köşe bitişlerinde oluşan kötü görüntüyü ortadan kaldırmaktır. Bunun yanı sıra duvarı koruyan ve çizilmelere karşı koruma kalkanı yaratan süpürgelikler her evin olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir.

Vario Süpürgelik


Kapron Nedir?

Kapron ses izolasyonu istenen yerlerde, ses izolasyonu sağlayan bir üründür. Kapron, laminat parke üzerinde yürürken rahatsızlık veren sesi, %50 oranında azalmasını sağlar. Kapron, laminat parke uygulamalarında ısı izolasyonu sağlar.

Laminat parke döşenen beton soğukluğunu, laminat parke ürününe geçmemesine direnç gösterir. Altı boş olan oturulmayan zeminlerde ısı yalıtımına olumlu fayda sağlar. Kapron ürünü yapısından dolayı sudan zarar görmez ve etkilenmez. Kapron, laminat parke dekorasyonun da, rutubeti ve nemi üst tarafa geçirmez. Laminat parke ürününü, betonun neminden ve rutubetinden korur.

Parke Altı KapronŞilte Nedir?

Parke altı şiltesi, yer döşemelerinin altına döşenerek parke ile zemin arasındaki boşlukları doldurmaya yarayan, parkenin daha uzun ömürlü olmasını sağlayan bir yalıtım malzemesidir. Parke altına şilte döşenmesinin sebebi; parke ile zemin arasındaki bağlantıyı sağlamasıdır.

Şiltenin İşlevleri

Parke ile zemin arasındaki bağlantıyı sağlayan parke altı şiltesinin asıl işlevleri aşağıdaki gibidir.

  Montaja Uygunluğun Sağlanması
  Parkenin Korunması
  Parkenin Özelliklerinin İyileştirilmesi
  Parkeyi Nem ve Rutubete Karşı Koruma
  Isı İzolasyonunun Verimini Artırma
  Geçici veya Sürekli Baskılara Karşı Parkeyi Koruma
  Zedelenmelere Karşı Koruma
  Ses İzolasyonunu Yapma

Parke Altı Şilte